Anglické knihy,  Slovníky

1000 English Words / Obrázkový slovník 1000 anglických slovíčok 📖

Či už v škôlke, škole, na univerzite alebo na kurze anglického jazyka, dobrý slovník sa vám určite zíde v každej situácii. Pozrime sa na to, či 100 English Words je ten pravý pre vás alebo vaše dieťa.

Hneď na začiatok vám musím povedať, že neviem, či ich tam skutočne je tisíc, nepočítala som ich. Je ich tam však dosť. Témy pokrývajú asi všetko, na čo si spomeniete a sú pekne ilustrované.

Ja by som tento slovník odporúčala malým deťom, väčším deťom a aj dospelým. Má proste čo odovzdať na všetkých úrovniach. Takže je celkom možné, že ak ho darujete malému dieťaťu, bude ho o pár rokov používať intenzívne v škole a možno aj v dospelosti na doplnenie znalostí.

Moje staršie deculo veľmi oceňuje možnosť vypočuť si všetky slovíčka vďaka QR kódom, ktoré nájdete na každej strane. Ďobe pri tom prstom do obrázkov a tvári sa, že zvuk púšťa už tým samotným ďobnutím. (Až tak to zase nefunguje, treba si každé slovíčko nájsť a ďobnúť do mobilu, aby sa pustilo.) Ale tvári sa teda minimálne ako jadrový fyzik skúmajúci úkaz najvyššej priority s okamžitým globálnym dopadom na celé ľudstvo. Zamračí sa, počúva a potom si to zopakuje pre seba, akoby dával inštrukcie Hustonu. Z tohto teda dedukujem, že slovník je zaujímavý aj pre menšie deti, pre ktoré je zaujímavá práve možnosť opakovať výslovnosť po nahrávke.

Práve túto možnosť – vypočuť si slovíčka hodnotím ako skvelú vychytávku od vydavateľstva Usborne, pretože väčšina ľudí, ktorí potrebujú slovník, nevie ako sa slovíčka v ňom čítajú. Logicky, že? Ale nejako na to tvorcovia slovníkov zvyknú pozabudnúť.

Ak sa svojmu deculku plánujete venovať a učiť ho anglické slovíčka, tento slovník vám určite pomôže uistiť sa vo výslovnosti, s ktorou sa pasuje takmer každý z nás. (Bez hanby, je to normálne.) Ak ho plánujete darovať dieťatu, tiež to nebude krok mimo. Deti strávia hodiny počúvaním slovíčok. O dospelých nehovoriac. Tí si možnosť vypočuť si slovíčka zamilujú úplne najviac, pretože im prinesie pocit istoty vo svete cudzieho jazyka, ktorý sa proste ťažko číta. :-)

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.