Vyberte položku Stránka

Ako má vyzerať konverzačný kurz anglického jazyka?

O konverzačných kurzoch

Ako má vyzerať skutočný konverzačný kurz, kde budeš veľa hovoriť
a zároveň sa naučíš nové slovíčka a gramatiku?

Bojíš sa nudných hodín angličtiny, kde ťa učiteľ núti vypĺňať míľové cvičenie, ktorému aj tak nikto nerozumie? Ja tiež. Preto súhlasím s tým, že je dôležité nájsť kurz, kde môžeš hovoriť tým jazykom, ktorý študuješ. Aj keď – aký je najlepší pomer medzi konverzáciou a gramatikou?

 

Ako vyzerá konverzačná hodina?

Zopár ľudí sa ma spýtalo nedávno, či usporadúvame aj výlučne konverzačné hodiny. Tak som sa zaujímala, čo majú na mysli. Výsledkom bolo, že predstava dobrej konverzačnej hodiny zahŕňa čítanie nejakého článku a neskôr sa učiteľ rozpráva so študentmi o téme danej v článku.

 

Kto rozpráva na hodine?

Tu sa objavuje otázka – koľko študentov hovorí na hodine? Viem si predstaviť, že jeden alebo dvaja z tých sebavedomejších sa dostanú k slovu. A čo zvyšok? Čo študenti, ktorí sa nehrnú až tak do rozprávania, pretože sa hanbia? Ak si jeden z tých, ktorí sú vždy vpredu, dobre pre teba. Ak nie, tak smola.

 

Čo sa naučíš?

Ak si prečítaš článok a preložíš, čomu nerozumieš, je mierna šanca, že si zapamätáš nejaké slová. Na ako dlho, to záleží na tebe. Avšak, ak sa od teba vyžaduje, aby si hovoril o nejakej téme, veľmi pravdepodobne nepoužiješ žiadne z nových slovíčok a dostaneš sa z toho len s tým, čo už vieš.

 

Ako dlho si budeš pamätať nové slovíčka?

Ako dlho si budeš pamätať niečo, čo nemusíš ani vysloviť, pretože si dosť bystrý na to, aby si použil náhradné slová? Verím tomu, že napísané na papieri ti to bude známe. Ale čo sa stane, keď budeš musieť použiť to slovo ty sám? Príde ti na um?

 

Opravovanie chýb

Iný prevažujúci názor o dobrej konverzácii je, že učiteľ by ťa mal zastaviť kedykoľvek počas konverzácie, keď spravíš chybu a následne ťa opraviť.

Väčšina chýb, ktoré robíš, sú hlúpe. V skutočnosti vieš, ako by tá správna verzia mala znieť. Len si ju dostatočne neprecvičil, aby si si ju zautomatizoval. Ale keď ju budeš počuť, tak si určite povieš: „ahaaaaaa.“

Čo sa skutočne naučíš z tohto? Aj keď to povieš len raz, je to stále veľmi málo cvičenia. Keď sa nabudúce dostaneš do tohto bodu, bude to znova to isté. Jazyk je zručnosť, tak ako aj športy. Musíš trénovať správny skok znova a znova až kým nie je skvelý. Nikto netrénuje tak, že spraví jeden skok za deň, však?

Taktiež, ako sa cítiš, ak ťa niekto neustále prerušuje, keď sa pokúšaš niečo povedať? Počúva ťa vôbec? Moja vlastná skúsenosť je, že len zabudneš, o čom si hovoril, pretože sa rozptýliš.

 

Gramatika a konverzácia sú priatelia

Neexistuje žiaden dôvod obávať sa gramatiky. Ona spája slová do špeciálneho poradia, aby spolu dávali špeciálny význam. Ak ti je toto vysvetlené a potom máš priestor si to precvičiť nahlas, všetko bude dokonalé. Potom môžeš použiť všetko správne v akejkoľvek konverzácii.

 

Kurzy v Best English začínajú priebežne

Príď a rozprávaj celú hodinu. Natrénuj si svoju angličtinu do bodu, keď nebudeš musieť rozmýšľať o slovách a gramatike, keď budeš hovoriť. Príď sa pozrieť na ukážkovú hodinu:


    Meno*


    Telefón*


    Email*


    Kedy*    Share This