Vyberte položku Stránka

Ako niekoho motivovať, aby sa naučil anglicky

Ako niekoho motivovať, aby sa naučil anglicky

Veľmi častou otázkou, ktorou sa trápia všetci rodičia alebo učitelia býva „Ako niekoho motivovať k učeniu“. Je to zložitá otázka, pretože ak človek sám nechce, motiváciu si nenájde, aj keď mu dáte milión dôvodov, prečo áno. Zmena prístupu toho druhého prichádza v momente, keď on sám je schopný nájsť aspoň jeden dobrý dôvod, prečo áno, prečo sa niečo oplatí

 

Ako motivovať iného k učeniu sa

Ak chcete motivovať niekoho iného k učeniu sa, musíte ho priviesť k tomu, aby si ten dôvod, prečo sa danú vec naučiť, našiel sám. Motivácia zvyčajne nie je silná alebo nefunguje vôbec, ak sú nám dôvody pre činnosť naservírované na tanieri.

Ako veľmi sú deti motivované, keď sa im nechce ísť do školy a rodičia im ako dôvod, prečo tam ísť, ponúknu to, že budú múdre? Alebo že si nájdu dobré zamestnanie? Mňa kedysi nemotivoval ani jeden z týchto výrokov.

Každý sme iný a máme iné ciele, preto ten správny dôvod si musí nájsť každý sám.

K učeniu motivuje učiteľ, ale motivuje sa aj samotný žiak:

 

Je motivácia študenta zodpovednosťou učiteľa?

Motivácia je veľmi zaujímavá vec, špeciálne motivácia v učení sa cudzích jazykov. Mnohí sa o nej obšírne vyjadrujú a píšu rozsiahle vedecké články, avšak len málo z nich vie v praxi, ako niekoho motivovať.

Veľa ľudí zaujíma postoj, že motivácia študenta leží výlučne v rukách učiteľa. Je to však len čiastočná pravda. Ak máte pred sebou skutočne dobrého učiteľa, ktorý sa nerozumie len svojmu predmetu, ale rozumie ľuďom, dovedie vás k tomu, aby ste sami objavili svoje vlastné prečo.

To rozhodnutie, prečo sa naučiť anglicky, však bude vždy musieť spraviť študent sám. Keď toto rozhodnutie padne, potom zrazu všetko pôjde ľahko. S dobrým učiteľom až zázračne ľahko.

Prečo je pre vás vhodná práve jazyková škola Best English? Pretože práve v nej nájdete tých dobrých učiteľov, ktorým je angličtina blízka a dokážu študentov motivovať k čo najlepším výkonom.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This