Vyberte položku Stránka

Ako sa motivovať do učenia angličtiny

Ako sa motivovať do učenia angličtiny

Význam motivácie spočíva v koreni tohto slova. Ak chcete byť motivovaní k učeniu sa angličtiny, musíte vedieť, prečo tak máte urobiť. Ak viete toto, tak so správnym učiteľom vám učenie pôjde ako po masle.

 

Čo je to motivácia?

Motivácia je pocit nadšenia alebo záujmu, na základe ktorého sa odhodláš niečo urobiť. Slovo motivácia je odvodené od slova „motív“, čo znamená „podnet k vedomému konaniu“. Motivácia k učeniu je teda dôvod, prečo sa máme učiť.

 

Ako sa motivovať?

Ten, kto nevie, prečo sa má naučiť odmocniny, sa ich len sťažka naučí, pretože nevidí ich využitie priamo pre svoj život. Nebudú mu dávať zmysel, nenájde v nich logiku a v tom lepšom prípade sa ich nabiflí a následne ich aj veľmi rýchlo zabudne. Nemá dôvod sa ich naučiť. Nemá motiváciu.

Ten, kto nevidí reálne využitie pre angličtinu vo svojom živote, nebude mať dôvod sa ju naučiť a určite nebude motivovaný do učenia.

Ak chcete byť teda motivovaní, musíte si nájsť dôvod, prečo danú vec chcete spraviť.

 

Ako hľadať motiváciu do učenia angličtiny

Ak sa teraz chcete už naozaj naučiť anglicky, tak porozmýšľajte o dôvode, prečo tak chcete skutočne urobiť. Skúste sa vyhnúť podobným frázam ako „potrebujem to kvôli práci“ a nájdite si dôvod, ktorý je špecifický pre vás. Prečo kvôli práci? Čo je tým elementom, ktorý je pre vás podstatný? Čo sa stane, ak dosiahnete svoj cieľ? Čo sa stane, ak ho nedosiahnete?

Ktorým smerom chcete ísť?

 

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This