Vyberte položku Stránka

Ako sa učiť angličtinu a pamätať si ju

Ako sa učiť angličtinu a pamätať si ju

Veľakrát mi ľudia hovoria: „Ale keď ja si tú angličtinu nepamätám. Tie anglické slovíčka sa nikdy nenaučím. Ja už na to nemám hlavu.“ Čo teda treba spraviť s tou hlavou, aby si pamätala?

 

Problémy s pamäťou nesúvisia s vekom

Mohlo by sa zdať, že problémy s pamäťou majú študenti starší ako 70 rokov. Hovoria mi to však aj študenti pod 70 rokov, aj pod 50, dokonca aj pod 35 rokov a áno, aj študenti pod 20 rokov. A určite ste už videli aj dieťa, ktoré má problém zapamätať si nejaké slovíčka z angličtiny. Z toho ale vyplýva, že vek v tom asi nebude hrať dôležitú rolu.

 

Čo nie je problém si zapamätať

Poďme sa pozrieť na slová, ktoré si pamätáte dobre. Čo takto slovenské slová. Ak by ste si nepamätali slovenské slová, neboli by ste schopní komunikovať v slovenčine, čo znamená ani čítať či počúvať. Takže môžeme predpokladať, že slovenské slová si pamätáte dobre. Ako je možné, že ich nezabúdate?

Určite už ubehlo veľa času odkedy ste sa naučili písať. Ako je možné, že ani to ste ešte nezabudli? A chodiť? Stále viete chodiť, však? Takto by som mohla vymenovať milión ďalších vecí, ktoré si pamätáte a viete ich robiť napriek tomu, že už prešiel určitý čas, odkedy ste sa ich naučili.

 

Opakovanie – matka múdrosti

Všetky tieto veci majú jednu spoločnú vec, a to tréning. Cvičili ste ich dovtedy, až kým ste ich nedotiahli do dokonalosti a ani potom ste ich nikdy úplne neprestali robiť. Tak ako chodíte každý deň, píšete skoro každý deň, tak každý deň hovoríte po slovensky. Používate slová, ktoré ste sa vďaka svojmu tréningu naučili vynikajúco, viete ich skvele používať a vďaka svojmu neustálemu tréningu ich nikdy nezabudnete. Je to len také jednoduché.

 

Nezabudnite však, že budete excelovať len vo veciach, ktoré trénujete. Keď teda trénujete čítanie o gramatike, budete dobrý v čítaní. Ak chcete hovoriť po anglicky, musíte trénovať hovorenie.

Veľa šťastia! :-)

 

Tento článok je spracovaný aj do podoby videa. To si môžeš pozrieť tu:

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This