Jazyková škola Best English Nitra 0948 715 834 nitra@best-english.sk

Stačí 1000 slov, aby ste hovorili anglicky?

Podľa toho, na čo. Na vypýtanie kávy v reštaurácii asi áno. Na štúdium nie. Na pár letov lietadlom asi áno. Na priemernú prácu asi nie. Na pár nákupov asi áno. Na postup v práci asi nie.

Ako sa naučiť anglicky čo najpomalšie

Minule sa ma naša nová študentka spýtala, či jej viem dať radu, ako sa čo najrýchlejšie naučiť anglicky. Je zaujímavé, že ešte nikto sa ma nikdy nespýtal, ako sa dá naučiť anglicky čo najpomalšie.

Zaručený postup, ako sa niečo naučiť

Je veľmi jednoduchý a súčasne je to aj výzva. Určite sa s tým už každý z nás stretol a keď sa pozrieš späť, budeš súhlasiť, že čokoľvek, čo si musel naučiť niekoho iného, si sám popri ňom musel zvládnuť excelentne.

Čo chcel ten Angličan pri pokladni?

Minule som bola v jednom papiernictve a vyvinula sa tam celkom zaujímavá situácia na zamyslenie. Pri pokladni sa objavil chlapík, ktorý súrne požadoval od pokladníčky NIEČO. Nikto nevedel čo.

Problémy so sústredením sa na anglický jazyk

Sadneš si za stôl, že sa konečne ideš učiť angličtinu a neustále ti odbiehajú myšlienky preč? Tak si v izbe vyvetráš, kompletne zvukovo sa odizoluješ od zvyšku sveta a začneš odznovu…

To, čo viete, vám nikto nezoberie

Spomínam si, že keď som bola dieťa, toto mi doma veľakrát opakovali. Naozaj až teraz si uvedomujem, že v tom čase ma to otravovalo ako nejaká fráza, ktorou ťa niekto núti k tomu, aby si sa čo najviac učil bezduché poučky, ktorým nerozumieš.

Tri štádiá ovládania cudzieho jazyka

Každý jazyk má svoje určité štádiá, ktorými všetci prechádzajú, keď sa ním učia hovoriť. Netýka sa to len angličtiny a iných oficiálnych jazykov, ale aj akademických výrazov a nárečí. Kde sa nachádzaš teraz ty v tvojej angličtine?

Anglické frázy a príslovia?

Porozumej veciam, ktoré doteraz nedávali zmysel.

Tak a teraz do praxe a rozprávať!

Prihlás sa na našu ukážkovú hodinu a hovor po anglicky. Precvičovanie predsa robí majstra.

Prihláste sa na ukážkovú hodinu

Pošlite nám svoje údaje a onedlho vás budeme spätne kontaktovať.


Ponuka práce v BE