Vyberte položku Stránka

Ako veľmi ste motivovaní učiť sa anglicky?

Ako veľmi ste motivovaní učiť sa anglicky?

Vaša motivácia má aj hĺbku. Môže byť plytká – taká motivácia veľmi rýchlo opadne alebo ju prevalcujú iné, urgentnejšie každodenné činnosti, alebo môže byť hlboká. Tá je trvácna a dosahuje sa veľmi rýchlo, ľahko a s nadšením.

 

Peniaze

Ak vás k niečomu motivuje iba vidina peňazí, táto motivácia zvyčajne nie je dostatočne silná na to, aby ste sa do učenia vrhli, ponorili sa doň a čo v najkratšom čase zvládli hovoriť cudzím jazykom plynule a s láskou. Ľudia takto motivovaní začnú jazykový kurz, neskôr ho prerušia kvôli práci a nedostatku času. Následne ho znova začnú a po určitej dobe znova vypadnú a takto to ide dokola.

 

Uznanie

Trochu silnejšou motiváciou je robiť veci pre niekoho. Chcete sa niekomu páčiť? Túžite po tom, aby vás niekto pochválil alebo aby si vás všimol? Aby rodičia videli váš rast? To je určite silnejšia motivácia ako peniaze. Žiaľ, tie na vás hrdé nebudú.

Aká silná je vaša motivácia?

 

Zdravý rozum

Ďalším stupňom je tzv. zdravý rozum. Pozriete sa na situáciu a vyhodnotíte, že na to, aby ste sa mohli posunúť na vyššiu pozíciu vo svojom pracovnom živote, potrebujete angličtinu. Potrebujete komunikovať so svojimi nadriadenými, a preto sa naučíte anglicky. Vidíte, že je nutné niečo spraviť, dáva vám to zmysel, uľahčíte tým výrazne prácu sebe aj iným a spravíte to. Toto je vyšší stupeň motivácie a ak ste na tejto úrovni, učenie vám pôjde určite od ruky a budete sa učiť s radosťou.

 

Samozrejmá povinnosť

Úplne najvyšší stupeň motivácie je samozrejmá povinnosť. Vidíte, že je niečo potrebné urobiť a nepýtate sa, ako sa to spraví a kedy sa to spraví, jednoducho to urobíte. Kto iný, ak nie vy? Kedy inokedy, ak nie teraz?

 

Čo vás motivuje? A ako dlho vám táto motivácia vydrží?

Podobný článok: Ako sa motivovať k učeniu angličtiny.

 

 

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This