Vyberte položku Stránka

Angličtina a predsavzatia v novom roku

Angličtina a predsavzatia v novom roku

Bolo aj vo vašich starých novoročných predsavzatiach, že sa začnete učiť alebo sa zlepšíte v angličtine? Kam sa to podelo? Prečo ste sa k tomu nedostali aj keď ste naozaj chceli? Čo s tým?

 

Prečo angličtina?

Osobne si myslím, že všetci, ktorí ešte nevedia po anglicky tak dobre ako by chceli, poznajú ten pocit až príliš dobre. Už roky si v januári hovoríte, že by ste svoju angličtinu mali zlepšiť alebo ju opäť naštartovať.

Nemusí to byť perfektné. Aspoň sa neprepadať pod zem pri myšlienke, že bude treba niečo povedať po anglicky. Alebo si v pokoji pozrieť anglický film, kde nesledujete len spodných 10 cm obrazovky, kde sú titulky.

Každý máme svoj dôvod. A väčšina z nás si, samozrejme, na tento rok v januári naplánovala, že s tým niečo urobí. Bohužiaľ, je už november. Kde sa podeli vaše novoročné predsavzatia o angličtine?

Prečo sa vôbec učiť angličtinu? Možno aby ste sa nestrápnili pri každej možnej príležitosti.

Najhoršie na predsavzatiach je, že…

…že ich nemusíte odovzdať ako domácu úlohu v škole alebo projekt v práci. Ináč povedané, nikto vás nekontroluje. Nikto vás nevyhodí z práce. Nehrozí vám nič životu nebezpečné. Ak by tie následky boli životu nebezpečné, tak by väčšina z nás hovorila po anglicky.

Občas sa stane, že na nás dohliada aj životný partner. No to je najčastejšie v otázkach váhy a zdravotného stavu :-D. Kto bude sledovať zlepšovanie vašej angličtiny, ste vy sami. To si treba pripomínať.

 

Takže, čo s tým?

Moje osobné odporučenie by bolo dohnať sa do kúta. Nenechávajte to ako vždy na január. Urobte niečo teraz. Áno, veľa kurzov angličtiny začína práve v januári. No vy to vyriešte pre seba už teraz. Choďte a zaplaťte si kurz angličtiny už tento rok. Veľa škôl má dokonca vianočné zľavy.

Ak si to necháte na január, tak budete v jednom a tom istom kruhu, ako ste boli aj posledné roky. Január prejde ako voda, a potom v kalendári len vidíte tie striedajúce sa čísla od 1 do 31.

 

Pripomeňte si, prečo sa naozaj chcete učiť

Ak už naozaj prešlo pár rokov tým, že ste to len odsúvali, tak je potrebná ešte jedna veľmi dôležitá vec. Opäť sa skúste zamyslieť nad tým, prečo sa chcete vlastne učiť po anglicky.

 

Dopredu nás ženú dve veci. Sen alebo nočná mora. Nájdite si svoj sen. Nájdite si svoju nočnú moru.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This