Vyberte položku Stránka

Čo robiť, ak nemáte čas učiť sa angličtinu

Čo robiť, ak nemáte čas učiť sa angličtinu
Dnes je taká rozlietaná doba, že nikto na nič nemá čas. Rozumiem. Naháňame sa z práce do práce. Ako do toho všetkého vtesnať ešte aj angličtinu? A čo robiť, ak na ňu vôbec nemáte čas, ale mali by ste už začať hovoriť anglicky?

 

Kto má dosť času na angličtinu?

Keď sa nad tým tak zamyslím, ešte nikto mi nikdy nepovedal, že má dosť času. Ja nemám dosť času, predavačka v Tescu nemá dosť času, prezident nemá dosť času, žena na materskej dovolenke nemá dosť času, žiaci na strednej škole nemajú dosť času, dokonca ani moja mamka, ktorá je už pár rokov na dôchodku, nemá voľný čas nazvyš. Len tak akurát všetko stíha. A to je v poriadku. Je to jednoznačne príznačné pre ľudskú povahu. Nemôžeme si predsa priznať, že sme ulievači alebo že viac-menej nemáme čo robiť.
Času máme všetci rovnako. To je ďalšia z tých spravodlivých vecí sveta. Je len na vás, ako ho využijete. A práve kvôli tomuto by ste mali začať teraz. S angličtinou a so všetkým, čo ste už dávno chceli spraviť.

 

Teraz nie, neskôr budeme mať viac času

Naozaj si myslíte, že neskôr to bude lepšie? Túto vetu som počula už toľkokrát, že keby bola pravdivá, teraz máme asi milión študentov. Tí, ktorí to hovorili, totiž ešte stále nemajú čas.
Myslíte, že budete mať viac času budúci rok na jar? Alebo takto o rok? Alebo keď budete chodiť do práce každý deň? Nie, určite, keď budete mať deti, potom to bude lepšie. Alebo keď budú deti veľké? Možno sa budete učiť už rovno s vnúčencami. :-)
Pravda je, že nikdy to už nebude také dobré ako teraz. Vy to viete. Vždy budete mať toho len viac a viac a nikdy nebudete mať viac času. Je to len otázka priorít a cieľa.

Odpovedzte si na niekoľko otázok

Viete, čo je najčastejšou príčinou neúspechu? Rýchle vzdávanie sa. Angličtina sa nedá naučiť za týždeň, vzťah nebude nikdy fungovať, ak ho chcete ukončiť hneď po prvých neúspechoch. Mali by ste sa zamyslieť nad tým, či sa vám už niekedy niečo podarilo dosiahnuť bez toho, aby ste sa museli do veci vložiť naplno. Áno? A ako dlho vám to vydržalo?

Všetky správne veci potrebujú čas. Ak sa chcete naučiť po anglicky, mali by ste si ho nájsť.

Prečo chcete hovoriť anglicky? V čom vám to pomôže? Ako veľmi to chcete? Ak ste zistili, že bez angličtiny sa nepohnete v práci, potrebujete ju v súkromí, prípadne si chcete konečne prečítať svoju obľúbenú knižku v origináli, mali by ste sa prihlásiť na kurz angličtiny.

Príďte na ukážkovú hodinu

 


  Meno*


  Telefón*


  Email*


  Kedy*  O autorovi

  Michelle E.

  Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

  Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Share This