Vyberte položku Stránka

Čo robiť, ak nenapredujete v angličtine

Čo robiť, ak nenapredujete v angličtine

Život je tá najspravodlivejšia vec, aká existuje. Všetko, čo spravíte, sa k vám vráti. Nanešťastie aj to, čo nespravíte. Týka sa to nielen angličtiny, ale všetkého naokolo.

 

Život je taký, akým si ho spravíte

Niekedy si hovorím, že by som už rada bola niekde úplne inde a niekým iným, lepším. Ale veci sú len tak, ako sú. A sú tak preto, že som ich ešte nezmenila.

Veľakrát môžete počuť ľudí, ako sa sťažujú a nachádzajú problémy, prekážky a dôvody, prečo sú veci tak a prečo nie sú inak. Čo však spravili pre to, aby boli inak? Váš život, všetko, čo viete, čo máte a čo ste mohli mať, sú len presným odrazom toho, kto ste a koľko úsilia ste do nich vložili.

To, že som ešte tu a že naša škola nie je zatiaľ projekt pomáhajúci tisícom, je len dôkaz toho, že som sa zatiaľ nenaučila všetko, čo by som mohla, a že na to, aby sa naša vízia zhmotnila, treba oveľa viac úsilia a činnosti z mojej strany.

 

Vaša angličtina odráža vaše úsilie

To, že stále existuje množstvo ľudí, ktorí napriek nutnosti ešte stále nevedia angličtinu tak dobre, ako by mohli, len znamená, že sami do toho vložili príliš málo úsilia.

Na to, aby sme mohli prijímať a napredovať, musíme najprv dávať. Ak chcete hovoriť anglicky, musíte reálne hovoriť, robiť si úlohy, venovať sa angličtine, dať jej pozornosť, čas, svoju prácu. Musíte sa za ňou dočahovať sami a ona k vám príde. Hľadajte možnosti, kde by ste mohli hovoriť anglicky, naučiť sa niečo nové alebo precvičiť si to, čo viete. Bez toho, aby ste to vy sami aktívne nehľadali, to nepríde, a veci budú znovu len tak, ako sú.

 

Čo robiť, aby ste napredovali v anglickom jazyku

Pozerajte filmy s anglickými titulkami alebo bez, čítajte knihy, prekladajte si slovíčka, počúvajte pesničky, audio knihy, pozerajte videá. Vyhľadávajte príležitosti, kde budete môcť využiť svoju angličtinu a hlavne, hľadajte miesta, kde budete môcť reálne hovoriť a ľudí, s ktorými budete môcť hovoriť anglicky.

 

Dôležité: ak chcete byť už ďalej a lepšími v angličtine, spravte ten prvý krok. A potom druhý a tretí. Neprestávajte a pokračujte, kým nebudete v cieli. Má to zmysel.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This