Jazyková škola Best English Nitra 0948 715 834 nitra@best-english.sk

Čo to znamená byť učiteľom v Best English

O povolaní učiteľa sa hovorí, že je jedným z tých najkrajších. Má úžasné výsledky. Nič sa nevyrovná tomu, keď vidíš, že si niekomu pomohol byť lepším a dosahovať svoje ciele. Taktiež je to však aj náročné povolanie, ktoré vyžaduje od učiteľa prípravu a tréning.

 

Nový učiteľ

V týchto dňoch znovu hľadáme nových učiteľov. Mnohí sa prihlásili, ale len zopár je tých vyvolených, pretože učiteľ Best English musí vyhovovať vysokým požiadavkám na jeho anglický jazyk a taktiež aj charakter. Následne každý potenciálny učiteľ musí prejsť dôkladným tréningom, ktorý trvá približne jeden mesiac.

 

Komunikácia je prvá

Ako prvé, učiteľ začína tréningom komunikačných zručností, kde sa učí ako zvládať s chladnou hlavou rôzne situácie, ktoré sa môžu objaviť v triede. Nazývame to tréning, pretože doslova trénuješ po celý čas. Len veľmi málo času je vyhradeného pre teóriu.

Komunikačný kurz je tiež dostupný pre našich študentov. Zisti viac na www.komunikacnykurz.sk

 

Základná študijná príručka

Ako druhý kurz si učiteľ naštuduje Základnú študijnú príručku. Tu sa učí o prekážkach, na ktoré môžu študenti natrafiť počas štúdia a čo robiť v každom z týchto prípadov. Toto je kurz, ktorý by som odporučila každému učiteľovi, nakoľko prináša jednoduché, ale prelomové myšlienky o štúdiu.

Ak si schopný použiť informácie obsiahnuté v tomto kurze, dokážeš úspešne naštudovať akýkoľvek predmet si vyberieš. Učiteľ, ktorý má túto zručnosť v malíčku dokáže jemne previesť svojich študentov cez hocaký problém, ktorý by sa mohol počas kurzu objaviť a vie ich spraviť schopnými a nezávislými pre ďalšie štúdium.

Zisti viac na www.best-english.sk/kurzy/efektivne-studium/

 

Tréning končí, prax začína

Najobsiahlejšia časť tréningu učiteľa patrí špeciálnej Best English technológii, ktorá udáva najlepšie funkčné techniky a rutiny ako sa naučiť jazyk.

 

Dôležitosť výborného učiteľa

Stavím sa, že každý z nás má predmet, ktorý miluje. Zvyčajne to nie je zapríčinené určitým výrazným vrodeným predpokladom študenta. Jednoducho to odráža prácu učiteľa. Ak stretneš skutočného učiteľa, ktorý zbožňuje svoj predmet a zároveň svojich študentov, nič nestojí medzi tebou a vedomosťami. Nadobudneš ich v mihu.

Na druhej strane, existuje aj zlý učiteľ. Dúfam, že si ho nikdy nestretol, aby si nikdy nezistil, čo dokáže napáchať.

 

Toto je dôvod, prečo si vyberáme našich učiteľov tak dôkladne a prečo venujeme tak veľa času ich tréningu. Aby sme vám poskytli tú najlepšiu skúsenosť s anglickým jazykom a pomohli vám uspieť.

 

Spoznaj našich učiteľov na ukážkovej hodine

[form form-2]