Vyberte položku Stránka

2% z daní pre Best English

2% z daní pre Best English

Jazyková škola Best English Nitra, ako nezisková organizácia, bola registrovaná na pober 2% z daní z príjmu a od roku 2016 nás a našu činnosť môžete podporiť aj týmto spôsobom. Ak teda pracujete a radi by ste nám poslali svoje 2% z daní, oboznámte s tým svoje mzdové oddelenie alebo účtovníčku.

Best English pracuje pre ľudí, nie pre zisk

Jazyková škola Best English Nitra funguje ako nezisková organizácia, pretože našim primárnym cieľom je šíriť vzdelanie a slúžiť ľuďom. Snažíme sa rozšíriť, že aj učenie môže byť zábavné, rýchle a hravé, pokiaľ je spojené s reálnym životom.

 

Prečo sa platí za služby v neziskovej organizácii?

To, že spoločnosť je neziskovou organizáciou neznamená, že za služby nikto neplatí. Porovnajme si však spoločnosť s ručením obmedzeným neziskovú organizáciu:

 

Spoločnosť s ručením obmedzeným vytvorí určitý zisk za kalendárny rok. Tento zisk sa na konci roku preráta a majitelia sa rozhodnú, akú čiastku zisku investujú znovu do firmy na jej chod a zvyšok zisku si rozdelia medzi sebou. Časť zisku, ktorú si teda majitelia vyplatia sa nazýva dividendy.

Slovo dividenda pochádza z latinského slova dividere, ktoré znamená rozdeliť. Majitelia si teda delia zisk spoločnosti medzi sebou.

 

Nezisková organizácia, naopak, má povinnosť svoj ročný zisk celý znovu investovať do spoločnosti a jej ďalšieho fungovania. Práve preto sa nazýva nezisková, pretože jej zisk si žiadny majiteľ nevypláca, zostáva celý v spoločnosti.

Výročné správy našej organizácie si môžete prečítať tu: Výročné správy

 

2% z daní z príjmu pre Best English Nitra

Jazyková škola Best English Nitra, ako nezisková organizácia, bola registrovaná na pober 2% z daní z príjmu a od roku 2014 nás a našu činnosť môžete podporiť aj týmto spôsobom. Budeme vám veľmi vďační.

Ako poukázať svoje 2 percentá?

 

V prípade, že ste zamestnanec, postup je nasledovný:

  • Do 15.2.2019 požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie Potvrdenia o zaplatení dane.
  • Z tohto potvrdenia si zistíte dátum zaplatenia dane a vypočítate 2% z vašej zaplatenej dane.
  • Prečítajte si Poučenie na vyplnenie Vyhlásenia.
  • Vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane, kde uvediete svoje meno, rodné číslo, bydlisko, sumu zodpovedajúcu 2 % zaplatenej dane a údaje o našej organizácii. Predvyplnené vyhlásenie nájdete tu, stačí ak si dopíšete svoje údaje.
  • Vyhlásenie spolu s potvrdením, doručte do 30.04.2019 na daňový úrad podľa vášho bydliska.
  • Všetky dôležité tlačivá nájdete na stiahnutie tu: tlačivá na poukázanie 2% z daní

Ak si daňové priznanie podávate sami (napr. zamestnanci, využívajúci výhody daňových odpočtov, alebo živnostníci), stačí na daňové priznanie uviesť správne údaje, ktoré nájdete nižšie.

 

Na čo sa použijú vaše 2%?

 

Vaše 2% použijeme na prípravu užitočných online materiálov pre všetkých, ktorí majú radi anglický jazyk a chcú robiť pokroky. Nové slovné zásoby, frázy, vysvetlenia gramatiky a viac budete mať možnosť nájsť a stiahnuť si priamo na našej stránke www.best-english.sk v sekcii Samoštúdium. 

Ďakujeme za vašu podporu! Veľmi si ju vážime.

 

 

Dôležité údaje

Best English Nitra

Názov:        Best English Nitra, n.o.,             
Forma:        Nezisková organizácia

IČO:             45 743 436
SID:             Nemáme
Ulica:          Sídl. Lúky 1115/23
Mesto:        Vráble
PSČ:            952 01

Share This