Vyberte položku Stránka

Jazyková škola? Nitra ponúka viacero možností, okrem iných aj Best English

Jazyková škola? Nitra ponúka viacero možností, okrem iných aj Best English

Rozmýšľate nad tým, že by ste konečne mali zlepšiť svoju angličtinu? Ako prvé treba začať s prieskumom a vyberať z možností, ktoré sú v Nitre k dispozícii. Pokiaľ ste sa rozhodli, že to, čo potrebujete, je nejaká jazyková škola a Nitra je mesto, kde chcete študovať, pričom sa chcete naučiť anglicky kvalitne, porozmýšľajte nad Best English.

Nie je tajomstvom, že väčšina ľudí by chcela vedieť minimálne jeden cudzí jazyk, najčastejšie pritom z logických dôvodov padá voľba na angličtinu. Hovorí sa, že koľko jazykov vieš, toľkokrát si človekom. Táto stará múdrosť zaručené platí. Je ľahšie cestovať, keď sa viete dohovoriť. Nemusíte sa obávať, že vás v práci nahradí niekto, kto jazyk ovláda. Môžete čítať knihy v origináli a pozerať v originálnom znení aj seriály či filmy. Vedieť jazyk je prosto výhoda, ktorú vám nikto nezoberie. Je to podobné ako jazda na bicykli. Keď raz jazyk viete a budete ho používať, nikdy viac ho nezabudnete.

Jazyková škola Nitra

V Nitre je – s ohľadom na počet jej obyvateľov či jej rozlohu – pomerne veľa jazykových škôl. Výber je natoľko bohatý, že zvoliť si správne môže byť náročné. Jazyková škola Best English Nitra však ponúka niečo iné, a pritom dôverne známe. Ponúka kurzy angličtiny pre rôzne vekové skupiny a pre ľudí s angličtinou na rôznej úrovni.

Možno vám v škole hovorili, že gramatika je polovicou úspechu, tu však zistíte, že to tak nie je. Načo vám je gramatika, keď ju neviete použiť? Aby ste ovládali jazyk, musíte poznať nielen slovíčka a vetné vzory, ale musíte aj – ak nie priamo predovšetkým – hovoriť. Práve hovorením sa totiž učí jazyk najlepšie. Úspech tejto školy spočíva predovšetkým v hovorení. Metóda, ktorou sa v Best English učí jazyk, je rokmi overená, o čom svedčia aj referencie.

Študenti, ktorí si prešli minimálne jedným z kurzov, vám sami dosvedčia, že študovať v Best English bola skvelá voľba. S angličtinou budete v kontakte každý deň – či už vďaka návšteve kurzu trikrát do týždňa, písaniu úloh alebo čítaniu textov v angličtine. Intenzívne kurzy, samozrejme, nemusia vyhovovať každému, ponúkajú však možnosť blízkeho kontaktu s jazykom. A blízkeho natoľko, že sa vám angličtina doslova dostane pod kožu.

Najčastejšie kladené otázky

Pri výbere jazykového kurzu či školy sa najčastejšie študenti pýtajú na päť otázok. Pokiaľ hľadáte vhodný kurz pre vás, určite si podobné otázky kladiete tiež.

Prečo si nepamätám slovíčka?

Veľmi často kladenou otázkou je tá ohľadom pamätania si slovíčok. Odpoveď je pritom jednoduchá. Nepamätáte si ich preto, že ich nepoužívate, resp. ich používate tak málo, že sa vám z mysle vytratia. V Best English si budete slovíčka opakovať tak často, že ich už nezabudnete. Samozrejme, ak budete študovať poctivo.

Naučím sa ešte hovoriť po anglicky, keď mám 60+?

Niektorí sa to pýtajú, keď majú viac ako 40 či 50. Otázka, či sa ešte naučíte jazyk, keď už ste dávno vyšli zo školských lavíc, je patričná. A odpoveď na ňu je áno. Jazyk sa dá naučiť v každom veku. Treba len trochu snahy a najmä ochoty sa vôbec učiť. Bez obetovania času to však pôjde len sotva.

Ako sa zbavím strachu rozprávať?

Tak, že rozprávať budete. Svojho strachu sa nezbavíte, keď nezačnete rozprávať. V jazykovej škole Best English budete rozprávať až 80 % času. Na každej hodine sa naučíte niečo nové a učivo si následne budete aj so svojimi spolužiakmi precvičovať a konverzovať. Keď zistíte, že rozprávanie nie je až také náročné, strach bude minulosťou.

Naučím sa po anglicky sám doma?

Nie je problém sa nabifľovať poučky. Základy angličtiny sa môže každý naučiť aj doma. Ak však chcete angličtinu naozaj ovládať, musíte začať rozprávať a počúvať. Vďaka tomu, že sa budete na hodine striedať a rozprávať s viacerými ľuďmi, naučíte sa počúvať a rozumieť rôznej výslovnosti a prízvukom.

Ako sa naučím rozmýšľať po anglicky?

Cvičením a rozprávaním. Opakovanie je matkou múdrosti. Keď nebudete rozprávať, rozmýšľať po anglicky sa nenaučíte. V Best English budete rozprávať toľko, že už budete aj v bežných situáciách rozmýšľať, ako si niečo vypýtať po anglicky. Dostanete sa do fázy, v ktorej vám už bude angličtina natoľko blízka a prirodzená, že už budete vedieť rozmýšľať v cudzom jazyku.

Tak teda jazyková škola? Best English Nitra je to, čo potrebujete

Keď si niekto hľadá vhodný jazykový kurz, najčastejšie vo vyhľadávači zadáva kľúčové slová jazyková škola Nitra a angličtina Nitra. Obidve tieto spojenia vás skôr či neskôr dovedú k Best English. Ak hľadáte jazykovú školu, v ktorej sa budete venovať tomu najpodstatnejšiemu, teda rozprávaniu, Best English je tá správna voľba. Memorovanie slovíčok či vetných vzorov je často používanou učebnou metódou, tu sa toho však nedočkáte. Naučíte sa konkrétne veci a frázy, ktoré sú základom jazyka, a naučíte sa ich aj správne používať.

Čo je dôležité, nebudete potrebovať ani žiadne učebnice. Všetko, čo potrebujete, je ochota sa učiť, venovať čas angličtine a túžba vedieť po anglicky dobre.

O autorovi

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This