Vyberte položku Stránka

Kedy je správny čas na kurz angličtiny?

Kedy je správny čas na kurz angličtiny?

Väčšina kurzov angličtiny začína v septembri alebo v januári.  Teraz je ale „niekde medzi“ a vy surfujete po internete a hľadáte informácie o vyučovaní angličtiny alebo kurzoch angličtiny. Kedy sa ukáže, že človek potrebuje angličtinu, to si nevyberie. Ste v situácii, že angličtinu treba riešiť teraz. Takže, kedy skutočne začať? Odpoveď znie „teraz“.

Kedy sa najčastejšie začíname učiť anglicky

Moje skúsenosti ako učiteľky ma nútia na túto otázku odpovedať veľmi jednoznačne. Ľudia sa začnú učiť anglicky až keď ich k tomu donútia okolnosti. Najčastejšie to sú:

  • skúška alebo maturita z angličtiny,
  • zlá terajšia práca a zistenie, že do novej práce bude potrebný jazyk,
  • tlak na pracovisku využívať angličtinu aktívne, nielen pasívne v písomnej forme,
  • zmeny v rodine a nutnosť v komunikácii (napríklad si váš syn vezme Číňanku :-D).

Ale, samozrejme, nie je to tak len s angličtinou. Jednoducho, pokiaľ niečo nie je veľmi súrne, tak sa nájdu dôležitejšie veci. Je to prirodzené. Nič si z toho nerobte.

Niektorí sa po anglicky naučili dobre už v škole. Možno v praxi nerozprávajú po anglicky plynulo, no keď treba, tak sa vykokcú. Ale čo tí z nás, ktorým sa jazyk v škole nepodarilo sa naučiť tak, ako by si dnes želali? Kedy sa začať učiť anglicky?

RADA Č. 1: Kedy na to?

Ak teda nie ste z tých, ktorí si plánujú veci dopredu a chodia na kurzy angličtiny (alebo iné kurzy) ešte keď to reálne nepotrebujú, tak máte pred sebou asi dilemu. Čo s načatým rokom? Robiť niečo teraz alebo počkať, kým začnú kurzy v januári? Alebo čo urobiť? Kedy to urobiť?

Moje hlavné odporučenie by bolo neodkladať to ešte na neskôr. Správny čas neexistuje nikdy. Je iba ten čas, kedy sa rozhodnete s tým niečo urobiť. Je jedno, ako alebo čo začnete robiť. Hlavne začnite.

Aj ja sama to poznám. Treba niečo urobiť, ale nejako sa mi do toho nechce. „Radšej to urobím neskôr.“ Alebo: „však aj zajtra je čas“. „Áno“. „Zajtra to už určite urobím. A bude to dokonca lepšie ako keby som to urobila dnes.“

 

Teraz

Možností je dnes už našťastie dosť. Kurzy samotné sú rôzne. Existujú anglické školy, ktoré kurzy otvárajú priebežne, nielen v septembri a januári.  Sú viac intenzívne a menej intenzívne. Existujú nahrávky. Existujú knihy. Existujú lektori na voľnej nohe. Existujú dokonca spôsoby, ako sa učiť aj doma.

Záleží len na vás. Najdôležitejšie je sa rozhýbať. Potom to už ide. Nikto nehovorí, že nebudú komplikácie. Za pokus to však stojí.

 

RADA Č. 2:  Využite svoju vlastnú motiváciu

Pravdepodobne sa teraz vo vašom živote udiala nejaká zmena, ktorá vás prinútila sa zamyslieť nad vašou angličtinou. Využite ju. Využite to, že vás začala tlačiť vaša „anglické topánka“ a prinúťte sa niečo urobiť.

Ak sa neprinútite vy, tak už asi nikto :-D.

Učeniu zdar.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This