Vyberte položku Stránka

Kedy sa začať učiť anglicky

Kedy sa začať učiť anglicky

Chcete vedieť, kedy je ten správny čas začať sa učiť anglicky? Spýtam sa inak – prečo to chcete vedieť? Dúfam, že nehľadáte výhovorku na to, aby ste si mohli odložiť to, čo viete, že máte alebo ste už dávno mali spraviť. Alebo ešte horšie – hľadáte informácie, ktoré by vám potvrdili, že pre vás je už aj tak neskoro. Verím, že hľadáte potvrdenie, že ten správny čas pre vás je teraz.

 

Nikdy nie je neskoro začať sa učiť anglicky

Väčšinou sa hovorí, že cudzí jazyk je najlepšie sa naučiť ako malé dieťa. To je úplná pravda. Nanešťastie, ako deti toto veľmi ovplyvniť nevieme, a ak naši rodičia nehovoria viacerými jazykmi, tak následne nás to ako deti nemajú ako naučiť. To však neznamená, že my menej šťastní sme stratení.

Poznám veľa študentov, ktorí sa začali učiť na základnej škole a na strednej mali výbornú angličtinu. Ja som sa začala anglicky učiť až keď som mala šestnásť a tiež hovorím anglicky. Máme veľa študentov, ktorí dotlačení prácou začínajú s jazykom až pred tridsiatkou, podobne pred štyridsiatkou a sú prekvapení, ako dobre im to ide.

Máme študentov, ktorí začínajú s angličtinou po päťdesiatke, kvôli vnúčatám a cestovaniu a naozaj podobne máme študentov aj po šesťdesiatke a občas po sedemdesiatke. A ide im to skvele! Dôležité je, že sami seba neodpísali skôr akoby to vôbec skúsili.

 

Dva hlavné dôvody, prečo sa nemôžete učiť anglicky teraz

Nemáme čas

Rozumiem. Všetci sme zaneprázdnení. Kedy si myslíte, že ho budete mať? O rok? O dva? O dvadsať?

Viem, že to teraz tak nevyzerá, ale už nikdy nebudete mať toľko voľného času ako teraz. Vždy to bude len ťažšie. Nikdy neviete, čo príde v budúcnosti, a ľutovať môžeme len veci, ktoré sme neurobili.

Viem, že ste zaneprázdnení, a viem, že toho dokážete zvládať oveľa viac ako si myslíte. Stačí mať cieľ a ísť za ním. Ten správny čas je teraz.

 

V našom veku…

Sme takí starí, ako sa cítime. A starnúť začneme v deň, keď sa prestaneme učiť každý deň niečo nové. Patríte už do starého železa? :-)

 

To najdôležitejšie, keď sa chcete začať učiť angličtinu, je

mať cieľ a ísť za ním. Svoj vlastný cieľ – prečo chcete hovoriť anglicky a nikdy naň nezabudnite a nespustite ho z očí, kým neprídete do cieľa.

 

Ten správny čas začať sa učiť anglicky je teraz. Už nikdy nebude lepší. Už nikdy nebudete mať viac času a už nikdy nebudete mladší. Máte na to. Stanovte si svoj cieľ a choďte za ním.

 

Naozaj sa chcete naučiť anglicky?

Spravte prvý krok. Príďte sa pozrieť na našu ukážkovú hodinu a zistite, ako sa dokážete naučiť hovoriť anglicky rýchlo s našou efektívnou metódou.


  Meno*


  Telefón*


  Email*


  Kedy*  O autorovi

  Michelle E.

  Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

  Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Share This