Vyberte položku Stránka

Najčastejšia príčina neúspechu

Najčastejšia príčina neúspechu

Idete po ulici a predbiehajú vás drahé autá, kamarátky nosia najnovšie, najkrajšie a najdrahšie oblečenie a inteligentné hodinky už má skoro každý. Veľakrát práve to, po čom túžite a o čom rozmýšľate, vidíte na každom kroku a pripomína vám to, že ešte stále nie ste tam, kde by ste chceli byť. Dôležité je však nevzdávať sa svojich cieľov.

 

To sa nedá, to je nemožné

Existujú tri typy ľudí. Zoberme si príklad z filmu Mrázik. (Nevymyslela som žiaden lepší.)

Prvý typ: tí, ktorí hlásia, že je nemožné, aby peň zakvitol, ešte pred tým, ako by to vyskúšali alebo si overili fakty.

Druhá skupina ľudí začne pník polievať, ale po mesiaci práce sa vzdá, ak vidí len čiastočné, no nie úžasné megalomanské výsledky v ktoré verila.

Tretia skupina začne polievať a neprestane, až kým nevidí nejaké výsledky svojej práce. A potom pokračuje, pokiaľ nedosiahne svoje vysnívané rozkvitnuté kvety na pníku. Potom pokračuje, až kým nevypestuje celú záhradu.

Nezáleží na tom, do ktorej skupiny ľudí patríte, vždy budete mať pravdu. Pre tých, ktorí neveria a neskúsia, je dosiahnutie akéhokoľvek výsledku nemožné. Ak aj skúsite, ale nezotrváte, ste stále len na začiatku. Je krásny pocit začínať niečo nové. Ešte krajší, keď tú aktivitu dokončíte.

 

Ako sa dostať do cieľa?

Zamerajte sa na svoje výsledky. Ak ste už začali, po určitej dobe by ste mali vidieť, čo sa zmenilo a čo sa zlepšilo. Hlavné je nevzdávať sa hneď po prvom kroku a páde. Ak vám to, čo robíte, dáva výsledky, pokračujte a neprestávajte. Dajte na svoj pocit. Ak sa cítite sebaistejší, keď sa naučíte tri nové slovíčka denne, tak v tom pokračujte. V tomto prípade ani nie je potrebné mať konkrétny cieľ, stačí, že vás baví objavovať stále niečo nové a tešiť sa z toho.

 

Tá najdôležitejšia vec je neprestať a nevzdávať sa

Väčšinou jediná vec, ktorá vám bráni posunúť sa vpred, ste vy sami a bariéry, ktoré si sami stanovujete ako nedosiahnuteľné. Zbavte sa škatuliek, do ktorých ste sa zatvorili, a budete voľne lietať. Uvedomujem si, že prekročiť svoj tieň nie je jednoduché, ale keď sa raz dostanete zo svojej komfortnej zóny, zistíte, že svet poskytuje neuveriteľné možnosti.

 

Čo vám bráni sa posunúť?

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This