O mne

Možno ste trochu zvedaví, čo za človeka sedí po nociach pri počítači, aby písal články o tom, ako sa ľahšie naučiť po anglicky. To bude isto nejaký podivín, mne by sa totiž nechcelo… :D Alebo že by predsa občas trochu chcelo?

Po anglicky som sa začala učiť až keď som mala 15 rokov a moji spolužiaci zo strednej ma stále majú zafixovanú ako “nemčinárku” napriek tomu, že po nemecky neviem ani mäkké f. Irónia osudu.

Angličtinu som sa začala učiť z jednoduchého dôvodu – chcela som si pozrieť Pána Prsteňov bez toho, aby som musela sledovať titulky. O štyri roky neskôr sa mi to podarilo. Nie preto, že by som mala takú skvelú angličtinu, ale preto, že som ho už poznala naspamäť. Ale predsa podarilo! Stále to mám medzi svojimi veľkými úspechmi.

K učeniu som sa dostala, povedala by som, náhodou. Keďže však náhody neexistujú, môžeme povedať aj, že osud nás spojil a ja som našla to, čo ma naozaj baví a napĺňa.

Vyučovať anglický jazyk som začala už počas svojho štúdia na VŠ, aby som nabrala prax a skúsenosti vo svojom obore, keďže samotné štúdium ich akosi neposkytovalo. Vtedy som si uvedomila – teraz to bude znieť ako klišé, vopred sa ospravedlňujem – akí úžasní sú ľudia. Pri vyučovaní sa stretávate s množstvom ľudí a myslím, že každé stretnutie je osudové. Má svoj význam na ceste životom, pretože si navzájom odovzdávame oveľa viac, než len slová či vety v cudzom jazyku.

Celkove vyučovanie cudzieho jazyka vnímam viac ako

  • odhaľovanie skrytého potenciálu v ľuďoch,
  • naprávanie stratenej dôvery v seba samého,
  • tréning vytrvalosti a odhodlania,
  • návrat k hravosti, radosti z učenia a sebe samému,
  • reflexiu na myšlienkové pochody a mechanizmy učenia sa každého z nás,
  • vzťah dôvery
  • A výzvu pre mňa pri rozanalyzovaní situácie, aby som našla rýchle, kreatívne a hlavne efektívne vysvetlenie a precvičenie samotného jazyka. Áno, občas je to aj o jazyku.. :-)

Veľmi si cením každú chvíľu, ktorú môžeme spolu takto stráviť a posúvať sa navzájom dopredu, preto ďakujem za vašu dôveru, ktorú do mňa vkladate už 15 rokov. Naozaj mi si to vážim.

Po ukončení štúdia som zostala naďalej v Bratislave. Vyučovala som anglický jazyk pre viacero jazykových škôl a neskôr sme si s mojou vtedy-budúcou švagrinou otvorili vlastnú jazykovú školu Best English. Bolo to veľmi zaujímavé obdobie. Špeciálna licencovaná metóda ma toho veľa naučila a zmenila moju perspektívu na vyučovanie.

Po 4 rokoch som sa presťahovala do menšieho mestečka a tam si otvorila vlastnú školu Best English Nitra. To bolo ďalšie krásne obdobie, počas ktorého som spoznala neskutočne veľa dobrých ľudí. Bolo to náročné, som však veľmi vďačná za všetkých vás. Dali ste mi to, čo som sa ja vždy snažila odovzdať vám – dôveru a podporu a odhodlanie ísť ďalej.

V júni 2020 sme kvôli karanténam obmedzili vyučovanie v Best English Nitra na minimum, keďže bežné fungovanie v takom formáte, na aký sme boli zvyknutí, nemohlo prebiehať. Vnímam to však ako pozitívne rozhodnutie. Život je zmena a mne život zmenilo jedno malé deculko, ktorému som sa chcela venovať naplno.

Momentálne som dvojmaminka, ktorá si užíva dovolenku. K vyučovaniu sa znovu plánujem vrátiť a táto stránka je toho dôkazom. Nebude to však už pod značkou Best English Nitra. Roky strávené vyučovaním a aj samotné rodičovstvo ma znova posunuli ďalej a na mnohé veci mám už iný pohľad. Preto aj kurzy, ktoré v budúcnosti otvorím, budú trochu iné. Budú len o vás a budú také špeciálne naše. Už teraz sa na ne teším.


Popísala som toho veľa, ale možno úplne odveci. Preto, ak

Máte akékoľvek otázky? Pýtajte sa :-)