Jazyková škola Best English Nitra 0948 715 834 nitra@best-english.sk

Best English je nezisková organizácia

Už viacerí z vás sa nás pýtali, prečo fungujeme ako nezisková organizácia, nie ako spoločnosť s ručením obmedzeným. Dôvod je veľmi jednoduchý.

 

Best English pracuje pre ľudí, nie pre zisk

Jazyková škola Best English Nitra funguje ako nezisková organizácia, pretože našim primárnym cieľom je šíriť vzdelanie a slúžiť ľuďom. Snažíme sa rozšíriť, že aj učenie môže byť zábavné, rýchle a hravé, pokiaľ je spojené s reálnym životom.

 

Prečo sa platí za služby v neziskovej organizácii?

To, že spoločnosť je neziskovou organizáciou neznamená, že za služby nikto neplatí. Porovnajme si však spoločnosť s ručením obmedzeným neziskovú organizáciu:

 

Spoločnosť s ručením obmedzeným vytvorí určitý zisk za kalendárny rok. Tento zisk sa na konci roku preráta a majitelia sa rozhodnú, akú čiastku zisku investujú znovu do firmy na jej chod a zvyšok zisku si rozdelia medzi sebou. Časť zisku, ktorú si teda majitelia vyplatia sa nazýva dividendy.

Slovo dividenda pochádza z latinského slova dividere, ktoré znamená rozdeliť. Majitelia si teda delia zisk spoločnosti medzi sebou.

 

Nezisková organizácia, naopak, má povinnosť svoj ročný zisk celý znovu investovať do spoločnosti a jej ďalšieho fungovania. Práve preto sa nazýva nezisková, pretože jej zisk si žiadny majiteľ nevypláca, zostáva celý v spoločnosti.

Výročné správy našej organizácie si môžeš prečítať tu: Výročné správy

 

2% z daní z príjmu pre Best English Nitra

Jazyková škola Best English Nitra, ako nezisková organizácia, bola registrovaná na pober 2% z daní z príjmu a od roku 2014 nás a našu činnosť môžeš podporiť aj týmto spôsobom. Budeme ti veľmi vďační.

Viac informácií o tom, ako nám môžeš poslať 2 percentá zo svojich daní nájdeš tu: Dve Percentá pre Best English

 

Ukážková hodina

Dosť bolo iba čítania, začni ROZPRÁVAŤ anglicky!

Prihlás sa na ukážkovú hodinu. Pošli nám svoje meno, email a tel. číslo a my ťa budeme kontaktovať, kedy by ti najviac vyhovovalo prísť na ukážkovú hodinu.

Meno*

Telefón*

Email*

Kedy*

Ponuka práce v BE