Vyberte položku Stránka

Problémy so sústredením sa na anglický jazyk

Problémy so sústredením sa na anglický jazyk

Sadnete si za stôl, že sa konečne idete učiť angličtinu, a neustále vám odbiehajú myšlienky preč? Tak si v izbe vyvetráte, kompletne zvukovo sa odizolujete od zvyšku sveta a začnete odznovu, iba aby ste sa zase raz prichytili pri tom, že tú istú vetu čítate už miliónty raz a nemáte ani šajnu o tom, o čo v nej ide.

 

Príčiny nesústredenosti

Bohužiaľ, opätovné vyvetranie miestnosti vám nepomôže o nič viac ako to predtým. Ani keď zmeníte miesto za svojím stolíkom za posteľ alebo iné šamanské polohy, pravdepodobne tým nič nezmôžete. Vaša nesústredenosť s nimi nesúvisí. Môže mať niekoľko iných príčin.

Zopár tipov, ako sa sústrediť, nájdete vo videu:

 

Dokončite to, čo ste začali

Je možné, že vaša pozornosť je ešte stále zaseknutá v nejakej situácii, ktorá vás trápila počas dňa. V takom prípade to, čo potrebujete urobiť, aby ste svoju pozornosť dostali celú späť a mohli ju vložiť do angličtiny, je, že situáciu uzavriete. Existuje množstvo rôznych situácii a každá z nich sa uzatvára inak a má iné riešenie. Niektoré teraz a tu nevyriešite, a preto sa musíte len vedome rozhodnúť, že týmto sa teraz zaoberať nebudete.

Drvivá väčšina však stále v mysli krúži okolo vecí, ktoré sme začali, avšak nedokončili, a myseľ ich chce, samozrejme, vyriešiť. Tak ak môžete, dokončite to, čo sa dá, a vy sa budete môcť opäť sústrediť na angličtinu.

 

Nájdite to, čomu ste úplne neporozumeli

Ak ste sa však na začiatku štúdia, hneď ako ste si sadli za stôl, cítili svieži ako rybička a zrazu to už neplatí, veľmi pravdepodobne ste prešli cez niečo, čomu ste neporozumeli úplne. Často to býva len krátke slovíčko, ktorým ste si nie celkom istí. Vráťte sa späť tam, kde ste ešte dávali pozor, a hľadajte. Ak ho nájdete a zistíte si v slovníku jeho skutočný význam, párkrát si ho precvičíte vo vetách, budete znova v hre.

 

Z mojej skúsenosti patrí až 95 % všetkých nesústredení k tomuto druhému prípadu. Tak veľa šťastia v detektívnej práci. Ak ju spravíte dobre, priaznivé výsledky budete vidieť hneď.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This