Vyberte položku Stránka

Rýchlokurz geniality alebo ako hovoriť po anglicky rýchlo, s prízvukom a na úrovni

Rýchlokurz geniality alebo ako hovoriť po anglicky rýchlo, s prízvukom a na úrovni

Už sa ma mnoho premnoho ľudí pýtalo, ako sa dá RÝCHLO naučiť DOBRE hovoriť po anglicky tak, aby to aj ZNELO anglicky. Tak tu je pár účinných krokov, ktoré sme za tie roky odpozorovali.

1. Horúci zemiak alebo žuvačka

Je úplná pravda to, čo sa hovorí. Musíte začať trénovať s horúcim zemiakom v ústach, hneď to bude znieť onakvejšie.

Keďže však horúci zemiak môže byť celkom bolestivou záležitosťou, pre vaše účely postačí aj žuvačka. Najlepšie voňavá ružová a čím väčšia, tým lepšie, pretože potrebujeme napodobniť už spomínaný zemiak.

2. Ejšn, ejšn, ejšn

Každé slovo končiace sa na “ejšn” znie dobre a hlavne znie coolovo. Takže otvorte slovník a vyhľadajte si nejaké slová končiace sa na -ation (čítaj “ejšn”). Čím viac ich použijete v jednej vete, tým coolovejšie a anglickejšie budete hovoriť.

Napr. Graduation recreation frustration fluctiation. (Promócia rekreácia frustrácia fluktuácia.)

Ak by vám náhodou slovná zásoba týchto slov došla uprostred rozhovoru, nič sa nebojte. Pokračujte ďalej s “ejšn”: Dovolenkejšn oslavejšn chlastejšn vyčerpanejšn.

3. Yes, no, maybe

Ak by sa vám úplnou náhodou stalo, že by ste niekomu nerozumeli, určite mu nehovorte, aby vám znovu zopakoval, čo povedal. Radšej si pripravte sériu odpovedí vhodných na akúkoľvek príležitosť. Napr:

Yes. (Áno.) No. (Nie.) Maybe. (Možno.) Cool. (Super.) Right. (Správne.) No way! (V žiadnom prípade.)

Nezabudnite sa pozerať priamo do očí a usmievať sa po celý čas.

Dodatok: Hovorí sa, že s tými, ktorí používajú prevažne „Yes“, je väčšia zábava.

4. Strpenie s nimi

A na koniec dobrá rada hodná zlata. Ak sa niekto bude tváriť, že vám nerozumie, majte s ním strpenie a pokračujte vo vysvetľovaní. Chyba určite nie je vo vašej angličtine, ale v jeho odposluchu. Len veľa trpezlivosti. Tréning robí majstra, a takto môžete aj ostatným dopomôcť k správnej angličtine.

5. A ak sa chcete naučiť anglicky naozaj :-)

Prihlásiť na ukážkovú hodinu sa môžete tu.

-Správnej angličtine zdar-


  Meno*


  Telefón*


  Email*


  Kedy*   

  O autorovi

  Michelle E.

  Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

  Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Share This