Vyberte položku Stránka

Táto jazyková škola nie je pre každého

Táto jazyková škola nie je pre každého

Nedávno som sa pýtala študentov z mojej skupinky, či už niekomu našu jazykovú školu odporučili a oni mi povedali, že áno, ale keď niekomu povedia, že mávajú hodiny angličtiny trikrát do týždňa, musia sa učiť, hovoriť anglicky pred ostatnými a robiť si domáce úlohy, väčšina im povie, že je to príliš drahé alebo príliš intenzívne. A to je v pohode. Táto škola nie je pre každého.

 

Čo znamená príliš intenzívne? Môže byť kurz angličtiny príliš intenzívny?

Určite budete súhlasiť, keď poviem, že v anglicky hovoriacej krajine sa angličtinu naučíte rýchlejšie. Tam sa ten jazyk na človeka sype zo všetkých strán a neprestajne.

Keď zoberiem do úvahy, že 8 hodín by ste spali, denne by ste boli v určitom kontakte s angličtinou cca. 16 hodín. Angličtina by bola na plagátoch, reklamách, ľudia v obchodoch by ňou hovorili, váš šéf by ňou hovoril a všetci ľudia naokolo. Týždenne by to dokopy bolo 112 hodín, kedy by ste vnímali angličtinu okolo seba.

Ak by ste celkovo strávili týždenne s angličtinou 15 hodín vrátane filmov, seriálov, čítania a hovorenia v jazykovej škole, je to stále príliš intenzívne v porovnaní so 112 hodinami angličtiny, ktorým by ste boli vystavení v zahraničí?

Čo myslíte, ako rýchlo by ste sa naučili jazyk, keby ním hovoríte len jednu hodinu týždenne? O pre a proti intenzívnych jazykových kurzoch sa viac dozviete TU.

 

Čo znamená drahé?

Keď idem do obchodu a predavačka mi dá na výber z 30 dkg morčacej šunky za 3 eurá a 12 dkg šunkovej salámy za 1,2 eura, čo je drahšie? Jednotková cena je stále rovnaká. V čom je rozdiel?

(Ospravedlňuejm sa za ceny, ktoré sú vytrhnuté z kontextu. Som vegetarián :-)

 

Váš úspech je predvídateľný

Počula som, že ľudia chodia na hodiny jazyka, pretože chcú mať zábavu. Chcú mať pocit, že niečo robia bez toho, aby do toho museli investovať veľa námahy alebo času. To je fajn, je vždy lepšie robiť niečo aspoň trochu ako vôbec.

Vo svete vládne pre všetkých jeden veľmi spravodlivý zákon: Výsledok všetkého, čo robíme, sa rovná úsiliu, ktoré do toho vložíme.

Po troch rokoch dávania trojpercentného úsilia do učenia sa angličtiny vám vždy vznikne len trojpercentný výsledok vášho potenciálu.

Kurzy u nás sú síce intenzívne a študenti musia hovoriť pred inými ľuďmi, robiť si domáce úlohy a pod. Ale ten výsledok je jasný a predvídateľný. Vedia rozprávať. Zabudnú sa báť hovoriť pred inými ľuďmi. Používajú gramatiku, o ktorej iní len teoreticky hovoria.

Ak sa však neodhodláte na intenzívny kurz, môžete sa učiť spolu so škôlkármi:

 

Bohužiaľ, nemáme teraz na angličtinu čas

Všetci máme zabehnuté stereotypné odpovede, ktoré používame ako ospravedlnenie, prečo nerobíme to, čo by sme mali alebo mohli. Ten potenciál máme v sebe všetci. Rozdiel medzi ľuďmi je v tom, či to aspoň vyskúšajú alebo sa sami vzdajú ešte pred tým, ako to skúsia.

Táto škola nie je pre každého. Je len pre ľudí, ktorí sa chcú naozaj pohnúť. Len pre tých, ktorí chcú na sebe naozaj vidieť výsledky.

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This