Vyberte položku Stránka

To, čo viete, vám nikto nezoberie

To, čo viete, vám nikto nezoberie

Spomínam si, že keď som bola dieťa, toto mi doma veľakrát opakovali. Až teraz si uvedomujem, že v tom čase ma to otravovalo ako nejaká fráza, ktorou vás niekto núti k tomu, aby ste sa čo najviac učili bezduché poučky, ktorým nerozumiete. V podstate som tomu nikdy nerozumela.

 

Skúsenosti ľudstva

Človek si musí niečím prejsť, aby si uvedomil, že za všetkými prísloviami a porekadlami v skutočnosti stoja skúsenosti množstva ľudí, ktorí mali spoločnú skúsenosť.

Po prvej svetovej vojne ušlo veľa židov do USA. Keďže nemali nič, museli tam začať odznova. Vďaka svojim zručnostiam, ktoré sa naučili doma skutočnou prácou, sa znova dostali hore. Nebolo to ľahké, ale mali na čom stavať.

Splniť si sen nie je ľahké, ale keď máte cieľ a idete si za ním, úspech dosiahnete:

 

To, čo je viditeľné na povrchu

Veľakrát závidíme ľuďom, ktorí majú drahé autá a veľké domy. Len málokrát ich však vyhrali v športke. Poznáte niekoho takého? Ja nie. Každý, koho poznám, kto má v obrovskej garáži obrovského domu obrovské BMW, si naň zarobil vlastnými silami a zaplatil vlastným časom. Je len málo ľudí, ktorí sa k tomu, čo majú, nedostali vlastným rozumom. Prečo? Pretože ak by sa aj, väčšinou nepremysleným konaním prídu o to, čo majú.

 

Vedomosti nie sú zaparkované v garáži

Po určitej dobe však prídete k tomu, že BMW nie je cieľ. Je to vedľajší produkt cesty. A cesta je to dôležité v živote. To, ako žijete každý deň a akému dobrému cieľu dávate svoju energiu.

 

Viem, že ak by úspešnému človeku zobrali to, čo má, vždy sa dokáže dostať späť len vlastnými silami. Pretože to, čo viete, vám nikto nemôže zobrať. 

O autorovi

Michelle E.

Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This