O tréningu učiteľov

[et_pb_section admin_label=”section” fullwidth=”on” specialty=”off”][et_pb_fullwidth_menu admin_label=”Fullwidth Menu” menu_id=”122″ background_color=”#2e9e8a” background_layout=”dark” text_orientation=”center” submenu_direction=”downwards” fullwidth_menu=”off” dropdown_menu_animation=”fade”] [/et_pb_fullwidth_menu][/et_pb_section][et_pb_section admin_label=”Section” fullwidth=”off” specialty=”on”][et_pb_column type=”3_4″ specialty_columns=”3″][et_pb_row_inner admin_label=”Row”][et_pb_column_inner type=”4_4″ saved_specialty_column_type=”3_4″][et_pb_cta admin_label=”Call To Action” title=”O učiteľoch v Best English Nitra” use_background_color=”on” background_color=”#ea3947″ background_layout=”dark” text_orientation=”left” url_new_window=”off” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” custom_button=”off” button_letter_spacing=”0″ button_use_icon=”default” button_icon_placement=”right” button_on_hover=”on” button_letter_spacing_hover=”0″]

Nie je učiteľ ako učiteľ. S tým určite budú všetci súhlasiť. Učiteľ je po študentovi hneď druhá najdôležitejšia osoba na kurze, pretože práve on dokáže pomôcť študentovi urobiť pokrok alebo ho úplne odradiť.

[/et_pb_cta][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Práve preto si našich učiteľov starostlivo vyberáme. Tu sú základné kritériá, ktoré naši učitelia musia spĺňať pre to, aby sme Ti mohli zabezpečiť 100% pokrok.

 

Anglický jazyk na vysokej úrovni

Samozrejme, všetci naši učitelia výborne hovoria po anglicky.  U nás sa Ti nestane, že by si pochyboval o schopnostiach svojho učiteľa alebo ho upodozrieval, že je len o kúsok pred Tebou.

 

Osobnostné predpoklady učiteľa

Častokrát sa stretávam so slovom lektor, ktoré sa používa pre učiteľa, ktorý vyučuje jazyky. Osobne mám však pocit, že toto označenie akosi postupne degradovalo na hocikoho, kto vyučuje jazyky. Momentálne je bežnou praxou, že hocikto, kto vie hovoriť cudzím jazykom, sa automaticky považuje za schopného tento jazyk aj vyučovať.

Je samozrejmé, že prvým predpokladom na vyučovanie je, že potenciálny učiteľ svoj predmet ovláda a nemal by byť o jednu lekciu pre svojimi študentami. Častokrát sa však zabúda na to, že každý, kto by chcel byť učiteľom, by mal spĺňať  pre to určité osobnostné predpoklady.

  • Ako prvý bod, skutočný učiteľ má rád ľudí a prácu s nimi.
  • Každý dobrý učiteľ má porozumenie pre svojich študentov a k tomu sa viaže aj trpezlivosť. Ak rozumie, čím študenti počas svojho učenia prechádzajú a s čím zápasia, tak vie, ako im má pomôcť.
  • Správny učiteľ je náročný. Vidí svojho študenta a potenciál, ktorý v ňom je a neustále vyžaduje, aby na ňom pracoval. Čím vyššiu mienku má učiteľ o svojom študentovi, tým vyššiu mienku bude mať aj sám študent o sebe, a tým viac dokáže.
  • Na záver to najdôležitejšie, pre skutočného učiteľa je jeho študent stredobodom záujmu. Úlohou učiteľa je pomôcť iným posunúť sa vpred a spraviť všetko preto.

 

Učiteľ zo Slovenska alebo zo zahraničia?

Medzi časté otázky patrí, či je lepší učiteľ zo Slovenska alebo priamo z anglicky hovoriacej krajiny. Treba dodať, že je to veľmi všeobecná otázka a odpoveď je priamo závislá od konkrétnej situácie. Pozrime sa na jednotlivé faktory, ktoré vstupujú do hry:

Aká je Tvoja úroveň anglického jazyka?

Ak si úplný začiatočník, tak učiteľ zo zahraničia, ktorý vôbec nevie po slovensky, môže byť traumatickým zážitkom, pretože sa s ním nemáš ako dohovoriť. Preňho je vďaka tejto jazykovej bariére takmer nemožné jednoducho vysvetliť základné fungovanie anglického jazyka. Ak už máš určitý základ jazyka naučený alebo si dokonca na pokročilej úrovni, môže byť takýto učiteľ prínosom.

Aká je jeho úroveň anglického jazyka?

Samozrejme, nechceme nikoho spochybňovať, ale treba zobrať ohľad na to, že nie hocikto, kto vie hovoriť jazykom, pretože je jeho rodným, je vhodným adeptom na to, aby ho vyučoval. Znova však treba zobrať ohľad na to, kvôli čomu sa Ty chceš naučiť po anglicky.

Chceš patriť medzi vrcholový manažment? Asi by nebolo vhodné, aby Ťa teda učil robotník zo stavby, pretože by si pravdepodobne skončil s krásnou nárečovou angličtinou. Nápodobne, asi by si sa nechcel ani Slovensku prezentovať ortodoxnou nitránčinou na stretnutí manažmentu.

Na druhej strane, ak potrebuješ angličtinu na to, aby si sa dohovoril na stavbe, asi tiež nie je nutné sa učiť angličtinu od univerzitného učiteľa z Oxfordu. Účel svätí prostriedky.

Aké je jeho porozumenie anglického jazyka ako systému? 

Každý jazyk má akýsi systém, podľa ktorého funguje. Skladá sa z určitých typov viet a fráz, ktoré sa používajú v konkrétnych situáciách. Keď však nevieš, ktoré presne to sú, v akom poradí sa najľahšie učia, a vlastne nemáš celkové porozumenie toho systému, tak sa pravdepodobne dostanete do určitých problémov.

Predstav si, že by Teba niekto zo zahraničia požiadal, aby si ho pravidelne učil po slovensky. Aké by to bolo?

Nie každý lektor je aj učiteľ.

Samozrejme, netreba zabúdať na to, že nie každý, kto má určitú zručnosť ju vie aj odovzdať ďalej, ako sme spomínali v predošlom odstavci.

 

Best English Nitra sa učiteľovi zo zahraničia určite nebráni, zatiaľ sa však neobjavil ten pravý do nášho tímu. Ak však takého poznáš, neváhaj ho poslať k nám. Viac o práci pre Best English Nitra nájdeš po kliknutí na tento odkaz: Hľadáme nového člena tímu

 

Chceš se naozaj naučit hovoriť po anglicky?

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][et_pb_row_inner admin_label=”Row”][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”3_4″][et_pb_text admin_label=”Text” background_layout=”light” text_orientation=”left” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid”]

Napíš nám a začni pracovať na svojom pokroku.

[/et_pb_text][/et_pb_column_inner][et_pb_column_inner type=”1_2″ saved_specialty_column_type=”3_4″][et_pb_image admin_label=”Image” src=”https://www.best-english.sk/wp-content/uploads/2017/06/INT2-page-001.jpg” show_in_lightbox=”on” url_new_window=”off” animation=”off” sticky=”off” align=”center” force_fullwidth=”off” always_center_on_mobile=”on” use_border_color=”off” border_color=”#ffffff” border_style=”solid” use_overlay=”off”] [/et_pb_image][/et_pb_column_inner][/et_pb_row_inner][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_4″][et_pb_sidebar admin_label=”Sidebar” orientation=”right” area=”sidebar-1″ background_layout=”light”] [/et_pb_sidebar][/et_pb_column][/et_pb_section]

Leave a Reply

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.