Vyberte položku Stránka

Za a proti vo vzťahu k štúdiu v Best English. Je táto jazyková škola pre vás?

Za a proti vo vzťahu k štúdiu v Best English. Je táto jazyková škola pre vás?

Chcete zlepšiť svoju angličtinu? Je to prvý dôležitý krok k dosiahnutiu cieľa. Samotné rozhodnutie a utvrdenie sa v tom, že chcete niečo s jazykom robiť, je však len prvý krok. Druhým je výber jazykovej školy a následne výučba samotná.

Pokiaľ rozmýšľate nad jazykovou školou Best English Nitra, mali by ste si ujasniť niekoľko veci. Nie každá jazyková škola a obzvlášť nie Best English je totiž pre každého.

Za a proti štúdiu v Best English:

ZA

  • Ide o konverzačné kurzy, čo znamená, že študenti rozprávajú až 80 % z hodiny. Vďaka tomu dostanú to, čo skutočné potrebujú – naučia sa hovoriť. Jazyk totiž nie je len o gramatike, v skutočnosti je o tom, vedieť sa dohovoriť. Zbytočne sa budete učiť, keď následne pri prvom stretnutí sa s anglicky hovoriacim človekom nebudete vedieť zareagovať.
  • Nečaká na vás žiadna ťažká gramatika a nudné učebnice. Všetko, čo potrebujete, je ochota sa učiť a dostatok času na kurzy a robenie si úloh. Bez tých to totiž nejde. Slovíčka a jednotlivé vety si nezapamätáte, pokiaľ si ich nebudete dostatočne opakovať a trénovať.
  • Plusom je aj to, že výsledky vidíte okamžite. Kurzy trvajú viac ako mesiac a za ten čas na sebe uvidíte reálny pokrok. Budete sa rozprávať, zoznámite sa so skvelými ľuďmi, naučíte sa rozumieť rôznym výslovnostiam.

PROTI

  • Kurzy sú aj o sociálnej aktivite, ak je to však jediné, čo od nich očakávate, spokojní nebudete. Hovorenie a zoznamovanie sa sú iba vedľajším, hoci veľmi príjemným niečím navyše. Hlavným účelom školy je sa učiť.
  • Veľa času a veľa práce sú dve veci, ktoré budete počas kurzov potrebovať. Pokiaľ nie ste ochotní obetovať svoj čas na to, aby ste sa niečo naučili, na to, aby ste robili úlohy, čítali a pozerali seriály v angličtine, táto škola nebude pre vás.
  • Pokiaľ nie ste ochotní vystúpiť zo svojej komfortnej zóny, veľa sa nenaučíte. Nemôžete si hneď na začiatku povedať, „neviem hovoriť, preto to robiť nebudem“, pretože to nebude fungovať.

O autorovi

Zanechať Odpoveď

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

Share This