Vyberte položku Stránka

Zaručený postup, ako sa niečo naučiť

Zaručený postup, ako sa niečo naučiť

Je veľmi jednoduchý a súčasne je to aj výzva. Určite sa s tým už každý z nás stretol a keď sa pozriete späť, budete súhlasiť, že čokoľvek, čo ste museli naučiť niekoho iného, ste sami museli zvládnuť excelentne.

 

Metóda, na ktorú sa zabúda

V dnešnom svete konkurencie, pretekania sa a súťaženia, sa často aj v školách zabúda na to, že sila je, naopak, v tíme a spolupráci. Je naozaj úžasné, ako sa ľudia v tímoch dokážu dopĺňať a pomáhať si, pretože pracujú na spoločnom cieli, za dosiahnutie ktorého sú zodpovední.

Skvelým príkladom spolupráce je cvičenie. To je podľa mňa aktivita, ktorá sa pre bežného človeka ako som ja, nedá robiť jednotlivo. Ja proste začnem, odhodlám sa, a potom som taká nejaká unavená. Poviem si, že by som mohla radšej spať, oddychovať alebo len robiť niečo iné… Takto takmer vždy moja horšia a lenivejšia časť vyhrá.

ALE: Ak už sme dvaja, potom už nie je také jednoduché vyvliecť sa z toho, pretože ten druhý je podpora tak isto ako aj vzor. V tom prípade si už hovorím, že: „Jáááj, musím ísť, pretože čo by XY povedal“. Poprípade ho chcem predbehnúť, nesklamať a podobne.

Aby ste sa však dokázali poriadne pripraviť a následne vec nezabudli, mali by ste zlepšiť svoju pamäť:

 

Pre druhých

Veľakrát to, čo by ste nespravili sami pre seba, ste ochotní spraviť pre druhých. Podobne je to aj vtedy, ak vás niekto požiada, aby ste ho niečo naučili. Vložíte do toho viac pozornosti, ako keby ste sa učili len sami. Prečo? Pretože na to, aby ste mohli niekomu niečo vysvetliť, to vy sami potrebujete mať výborne zvládnuté. A prečo by ste sa nepripravili, keď už k vám niekto vzhliada? Predsa nemôžete sklamať ich očakávania!

Musíte tomu rozumieť tak, aby ste to, čo sa na prvý pohľad môže zdať zložité, dokázali pretlmočiť do jednoduchej reči a váž „žiak“ tomu porozumel.

 

Zaručený postup je:

Pomáhajte druhým v tom, čo sa chcete naučiť. Keď sa neviete odhodlať spraviť to sami pre seba, spravte to pre iných. A takto, kvôli ostatným, dokážete zvládnuť oveľa viac ako kvôli sebe. 

 

Kde trénovať?

Musím povedať, že toto je jedna z viacerých krásnych myšlienok, ktorými je naša škola Best English výnimočná. Študenti majú na každej hodine zodpovednosť nielen za seba, ale aj za svojich spolužiakov, s ktorými práve pracujú. Chcete vedieť viac? Príďte sa pozrieť na najbližšiu ukážkovú hodinu a vyskúšajte si to sami. Tu sa môžeš prihlásiť:


  Meno*


  Telefón*


  Email*


  Kedy*  O autorovi

  Michelle E.

  Ahojte! Volám sa Michelle a učím anglický jazyk. Úplne nechtiac som sa dostala presne tam, kde cítim, že mám byť. Ale náhody neexistujú, že? ;-)

  Zanechať Odpoveď

  Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.

  Share This